Composite Calendar

February 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
Western Michigan
ACHA D3 Men's Ice Hockey
Final
3 - 7

Michigan
ACHA D2 Men's Ice Hockey
Final
0 - 9
29
30
31
at Olivet
Final
W, 67-53

Olivet
Final
L, 70-61
1
Olivet College
Final
L, 28-13
2
ACHA D3 Men's Ice Hockey
at Michigan State
Final
3 - 11

ACHA D2 Men's Ice Hockey
at Davenport
Final
7 - 3

Don and Riley Zimmer Indoor Classic

Don and Riley Zimmer Indoor Classic

St. Norbert
Final
L, 4-2
3
Michigan State
ACHA D3 Men's Ice Hockey
Final
8 - 1

Davenport
ACHA D2 Men's Ice Hockey
Final
0 - 5

Don and Riley Zimmer Indoor Classic
Final
2nd Place

Don and Riley Zimmer Indoor Classic
Final
1st Place

St. Norbert
Final
L, 7-0

Adrian
Final
W, 74-35

at Adrian
Final
L, 70-67

at Lake Forest
Final
L, 6-1
4
at Aurora
Final
W, 3-2
5
6
at Manchester University
Final
L, 34-9
7
at Saint Mary's
Final
W, 68-51

Calvin
Final - OT
W, 75-68
8
9
ACHA D3 Men's Ice Hockey
at IPFW
Final
7 - 5

ACHA D2 Men's Ice Hockey
at Robert Morris (Ill.)
Final
3 - 2

at St. Scholastica
Final
L, 7-1

Concordia (Wis.)
Final
L, 4-3
10
ACHA D3 Men's Ice Hockey
at IPFW
Final, OT
3 - 4

ACHA D2 Men's Ice Hockey
at Robert Morris (Ill.)
Final
6 - 3

at Mid-States Invitational
Final
6th Place

Albion
Final
W, 67-59

at Albion
Final
W, 76-72

MSOE
Final
L, 2-1

at St. Scholastica
Final
L, 3-1
11
12
13
14
Kalamazoo
Final
L, 70-63
15
16
Washtenaw Community College
ACHA D3 Men's Ice Hockey
Final
3 - 11

ACHA D2 Men's Ice Hockey
at Indiana
Final
3 - 2

at Concordia (Wis.)
Final
L, 2-1
17
Washtenaw Community College
ACHA D3 Men's Ice Hockey
Final
1 - 10

ACHA D2 Men's Ice Hockey
at Indiana
Final
4 - 1

at Wabash
Final
W, 16-6

Kalamazoo
Final
W, 69-46

at Alma
Final
W, 94-88

at Concordia (Wis.)
Final
L, 9-1
18
19
20
21
22
23
at NCAA Division III Midwest Regional
10:00 am

vs Albion
@ Holland, MI
Final
W, 73-45

at Olivet
Final
L, 78-71
24
at NCAA Division III Midwest Regional
10:00 am

MIAA Indoor Track and Field Championship
9:30 am

MIAA Indoor Track and Field Championship
9:30 am

at Ohio Northern
5:00 PM

at Hope
7:30 PM
25
at Mt. St. Joseph
2:00 PM
26
27
28
at Wilmington (OH)
5:00 PM
1
2
vs Central (IA)
@ Tucson, Ariz.
12:00 PM

vs Babson
@ Tucson, Ariz.
2:30 PM
3
Benedictine (IL)
1:00 PM

vs St. John Fisher
@ @Tucson, Ariz.
5:00 PM

vs Messiah
@ Tucson, Ariz.
7:30 PM